
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 2 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 µA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 500 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 8 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 400 V |
| On-State Voltage | 1.25 V |
| On-State Current | 500 mA |
Stock: 3520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16483
Ext.Price$0.16483
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16483 | $0.16483 |
| 10 | $0.14496 | $1.44960 |
| 50 | $0.12749 | $6.37450 |
| 100 | $0.11048 | $11.04800 |
| 500 | $0.09574 | $47.87000 |
| 1000 | $0.09002 | $90.02000 |
| 3000 | $0.08464 | $253.92000 |
| 5000 | $0.07958 | $397.90000 |
